Back

ⓘ Kantoni Valence-2 frengjisht: Canton de Valence-2 eshte nje kanton ne departamentin Drôme, rajonin Rhône-Alpes ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Valence. K ..
Kantoni Valence-2
                                     

ⓘ Kantoni Valence-2

Kantoni Valence-2 frengjisht: Canton de Valence-2 eshte nje kanton ne departamentin Drôme, rajonin Rhône-Alpes ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Valence. Ka siperfaqe km 2 dhe popullsi 15001 banore.

                                     
  • kantonit është Bourg - lès - Valence Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 23092 banorë. Kantoni Bourg - lès - Valence aktualisht përbëhet nga 2 komuna. 2011 - 2014 - Wilfrid
  • Bourg - lès - Valence është komunë në departamentin Drôme në juglindje Francës.
  • Kantoni Romans - sur - Isère - 2 frëngjisht: Canton de Romans - sur - Isère - 2 është një kanton në departamentin Drôme, rajonin Rhône - Alpes në Francë. Kryeqëndra