Back

ⓘ Kantoni Saint-Lys frengjisht: Canton de Saint-Lys eshte nje kanton ne departamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-Pyrénées ne France. Kryeqendra e kantonit eshte ..
                                     

ⓘ Kantoni Saint-Lys

Kantoni Saint-Lys frengjisht: Canton de Saint-Lys eshte nje kanton ne departamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-Pyrénées ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Saint-Lys. Ka siperfaqe km 2 dhe popullsi 29937 banore.

                                     
  • Kantoni Aire - sur - la - Lys frëngjisht: Canton d Aire - sur - la - Lys është një kanton në departamentin Pas - de - Calais, rajonin Nord - Pas - de - Calais në Francë.
  • Aire - sur - la - Lys është një komunë në Francë. Aire - sur - la - Lys bën pjesë në departamentin Pas - de - Calais të rajonit Nord - Pas - de - Calais. Komuna ka një popullsi
  • rajonin Île - de - France, Francë. Seine - et - Marne kufizohet me Val - d Oise, Seine - Saint - Denis, Val - de - Marne, Essonne në perëndim Loiret and Yonne në jug Aube