Back

ⓘ Kantoni Mayet frengjisht: Canton de Mayet eshte nje kanton ne departamentin Sarthe, rajonin Pays de la Loire ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Mayet. Ka si ..
                                     

ⓘ Kantoni Mayet

Kantoni Mayet frengjisht: Canton de Mayet eshte nje kanton ne departamentin Sarthe, rajonin Pays de la Loire ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Mayet. Ka siperfaqe 179.62km 2 dhe popullsi 8958 banore.

                                     
  • Kantoni Le Mayet - de - Montagne frëngjisht: Canton du Mayet - de - Montagne është një kanton në departamentin Allier, rajonin Auvergne - Rhône - Alpes në Francë
  • Souvigny Kantoni Varennes - sur - Allier Kantoni Vichy - Nord Kantoni Vichy - Sud Kantoni Yzeure Kantoni Ébreuil Kantoni Le Mayet - de - Montagne Kantoni Le Montet
  • 71km2 dhe popullsi 8206 banorë. Kantoni Saint - Bonnet - le - Château aktualisht përbëhet nga 11 komuna. 2011 - 2014 - Iwan Mayet Loire Lista e kantoneve në Loire