Back

ⓘ Kantoni Ceyzériat frengjisht: Canton de Ceyzériat eshte nje kanton ne departamentin Ain, rajonin Rhône-Alpes ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Ceyzériat. K ..
                                     

ⓘ Kantoni Ceyzériat

Kantoni Ceyzériat frengjisht: Canton de Ceyzériat eshte nje kanton ne departamentin Ain, rajonin Rhône-Alpes ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Ceyzériat. Ka siperfaqe 144.19km 2 dhe popullsi 9055 banore.

                                     
  • Bourg - en - Bresse - Nord - Centre 12.617 1 Bourg - en - Bresse - Sud 14.616 1 Ceyzériat 7.898 144, 19 11 Chalamont 4.931 158, 14 8 Châtillon - sur - Chalaronne