Back

ⓘ Kantoni Olette frengjisht: Canton dOlette eshte nje kanton ne departamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-Roussillon ne France. Kryeqendra e kantonit e ..
Kantoni Olette
                                     

ⓘ Kantoni Olette

Kantoni Olette frengjisht: Canton dOlette eshte nje kanton ne departamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-Roussillon ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Olette. Ka siperfaqe km 2 dhe popullsi 1665 banore.

                                     
  • Occitanie Departamenti Pyrénées - Orientales Qarku Arrondissement Prades Kantoni Olette Ndërbashkësia Capcir Haut - Conflent Kryetari Georges Vicens Sipërfaqja