Back

ⓘ Kantoni Chelles frengjisht: Canton de Chelles eshte nje kanton ne departamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-France ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Che ..
Kantoni Chelles
                                     

ⓘ Kantoni Chelles

Kantoni Chelles frengjisht: Canton de Chelles eshte nje kanton ne departamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-France ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Chelles. Ka siperfaqe km 2 dhe popullsi 35683 banore.

                                     
  • të popullarizuar në Seine - et - Marne Vendi Komuna Kantoni Popullsia 1 Meaux Meaux 53, 766 2 Chelles Chelles 53, 569 3 Melun Melun 40, 066 4 Pontault - Combault