Back

ⓘ Kantoni Baud frengjisht: Canton de Baud eshte nje kanton ne departamentin Morbihan, rajonin Région Bretagne ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Baud. Ka sipe ..
Kantoni Baud
                                     

ⓘ Kantoni Baud

Kantoni Baud frengjisht: Canton de Baud eshte nje kanton ne departamentin Morbihan, rajonin Région Bretagne ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Baud. Ka siperfaqe km 2 dhe popullsi 12414 banore.

                                     
  • Baud është një komunë në Francë. Baud bën pjesë në departamentin të rajonit. Komuna ka një popullsi prej 5868 banorësh dhe sipërfaqe 48.09 km². Commons:
  • Departamenti Jura Qarku Arrondissement Lons - le - Saunier Kantoni Arbois Kryetari Jean - Baptiste Baud Sipërfaqja dhe popullsia Sipërfaqja 4.22 km2 Popullsia