Back

ⓘ Kantoni Schirmeck frengjisht: Canton de Schirmeck eshte nje kanton ne departamentin Bas-Rhin, rajonin Alsace ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Schirmeck. K ..
                                     

ⓘ Kantoni Schirmeck

Kantoni Schirmeck frengjisht: Canton de Schirmeck eshte nje kanton ne departamentin Bas-Rhin, rajonin Alsace ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Schirmeck. Ka siperfaqe 167.14km 2 dhe popullsi 12996 banore.

                                     
  • Rajoni Alsace Departamenti Bas - Rhin Qarku Arrondissement Molsheim Kantoni Schirmeck Ndërbashkësia Vallée de la Bruche Kryetari Gérard Douvier Sipërfaqja