Back

ⓘ Stacy Ferguson. Stacy Ann Ferguson lindi me 27 mars 1975 ne Whittier, Kalifornia. Ajo njihet gjithashtu si Fergie. Eshte kengetarja e grupit Hip-Hop Black Eyed ..
Stacy Ferguson
                                     

ⓘ Stacy Ferguson

Stacy Ann Ferguson lindi me 27 mars 1975 ne Whittier, Kalifornia. Ajo njihet gjithashtu si Fergie. Eshte kengetarja e grupit Hip-Hop Black Eyed Peas qe nga viti 2003 kur e zevendosi Kim Hill.

Stacy ishte anetare e grupit Wild Orchid. Wild Orchid i publikoi dy albume, por pas perfundimit e albumit te trete e ndaloi labeli publikimin. Kjo ishte edhe me shume mundesi, shkaku te krizes emocionale, qe Stacy ne interviste e theni, qe terapine e ka vizitua. Ajo shkurte me pas e ka lene grupin.

Stacy Ferguson ishte nje femij aktor dhe luajti ne serialin Kids Incorporated ne anen e Renee Sands, qe edhe nje anetare te Wild Orchid ishte. Imazha e paster dhe pershtatje, qe ajo ne show e prezentoi, ndenji ne kontrast me Ghetto-Funk-imazh, qe ajo qe kohe te shkurt e mbajti.

korrik 2003 ka pasur ajo nje rol mysafiri ne specialin e Rocket Power, Reggies Big Beach Break te Nickelodeon, ku ajo pop-kengetaren fiktive Shaffika e dubloi. Veç kesaj ajo eshte 2006 te remake e filmit Poseidon nje nga interpretuesit.

                                     
  • aktore amerikane 15 mars - will.i.am, këngëtar amerikan 27 mars - Stacy Ferguson këngëtare amerikane 30 prill - Johnny Galecki, aktor amerikan 2 maj
  • Dio Ruslana Shakira Sieneke Simon Phillips Skin Slash Sophia Loren Stacy Ferguson Steve Lukather Steve Morse Steve Vai Steven Adler Sting Stone Gossard
  • një nga njujorkezët Dan O Connor si bualli dhe si një nga njujorkezët Stacy Ferguson si një hipopotam femër Harland Williams si një gjirafë Bridget Hoffman