Back

ⓘ Stampa:27 mars. 1625 - James I, mbret i Anglise dhe Skocise. 1999 - Kriminelet serbe u futen ne ambientet e Kompleksit Memorial te Lidhjes Shqiptare te Prizreni ..
                                     

ⓘ Stampa:27 mars

 • 1625 - James I, mbret i Anglise dhe Skocise.
 • 1999 - Kriminelet serbe u futen ne ambientet e Kompleksit Memorial te Lidhjes Shqiptare te Prizrenit, dhe me kete rast e dogjen Shtepine muze te lidhjes me rreth 11 mije eksponate historike.
 • 1970 - Mariah Carey, kengetare e muzikes pop dhe r&b si dhe aktore amerikane.
                                     
 • 1625 - James I, mbret i Anglisë dhe Skocisë. 1970 - Mariah Carey, këngëtare e muzikës pop dhe r&b si dhe aktore amerikane. 1999 - Kriminelët serbë u futën
 • Kalendari i muajit mars
 • Qeverisë indiane se popullsia e Indisë në këtë muaj arriti në 1 miliard e 27 milion banorë, duke zënë vendin e dytë në botë që kalon shifrën 1 miliard
 • Qeverisë indiane se popullsia e Indisë në këtë muaj arriti në 1 miliard e 27 milion banorë, duke zënë vendin e dytë në botë që kalon shifrën 1 miliard
 • Kalendari i muajit janar Kalendari i muajit shkurt Kalendari i muajit mars Kalendari i muajit prill Kalendari i muajit maj Kalendari i muajit
 • kohore UTC 02: 00 veres 03: 00 Pavarësia nga BRSS 27 gusht 1991 - shpallur Në OKB nga 2 Mars 1992 Himni kombëtar Limba noastră Kodi i internetit
 • Mars Hë Ma Më En Pr Sh Dj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 2005
 • Moska konsiderohet si një prej qyteteve më të gjelbra të Evropës dhe ka rreth 27 kilometra katrorë gjelbërim në parqe për person. Infrastruktura historike
 • për ndeshjet e luajtura per Interin. Javier Zanetti debutoi per Interin ne 27 gusht 1995 kunder Vicenza në San Siro. Nofka e Javier Zanetttit është PUPI
 • Lexoni artikullin e plotë... Redakto Quentin Jerome Tarantino lindi më 27 mars 1963 në Knoxville, Tennessee. Është një regjisor, aktor, producent dhe