Back

ⓘ Ermal Mamaqi eshte lindur me 21 mars 1982 eshte aktor, humorist dhe kengetar. Mamaqi shkeputet nga spektakli Portokalli ne Top Channel, por jo nga grupi SHBLSH ..
                                               

Apartamenti 2XL

Ne kete show marrin pjese aktoret Ermal Mamaqi, Julian Deda dhe Gentian Zenelaj. Ky program eshte i ndertuar mbi nje skenar jo te kufizuar qe e ben te larmishem dhe lehtesisht te ndryshueshem per te futur sa me shume elemente humori. Çdo episod do te kete nje kohezgjatje rreth 90 minuta1 ore e gjysme, dhe asnje nga episodet nuk ka lidhje me njeri-tjetrin. Vetem subjekti kryesore nga ku frymezohen ngjarjet mbetet e pandryshuar Njeri nga autoret shkon te banoje ne shtepine e tjetrit, dhe nga ky moment te dy jane te detyruar te ndajne apartamentin se bashku. Zberthimi i subjektit ne episode t ...

                                     

ⓘ Ermal Mamaqi

Ermal Mamaqi eshte lindur me 21 mars 1982 eshte aktor, humorist dhe kengetar.

Mamaqi shkeputet nga spektakli "Portokalli" ne Top Channel, por jo nga grupi SHBLSH me te cilet vazhdoi te kete sukses ne spektaklin qe zhvillohet çdo te diele ne Vizion Plus e quajtur "Apartamenti 2XL". Ai ka drejtuar disa nga emisionet e tij te sukseshme si "6 dite pa Ermalin" ne Top Channel dhe "Xing me Ermalin" ne Tv Klan. Mamaqi eshte martuar me Amarda Tosken.

Ermali dhe Amarda kane dy femije:Djalin Joeli dhe vajzen Sia

                                     
  • Prodhoi: Adam Pray, Koloreto Cukali. Prodhim i vitit 2013. Aktorë: Ermal Mamaqi Salsano Rapi, Zamira Kita, Olta Daku, Eriona Kakeli, Enxhi Cuku, Robert
  • Ramiz Alia bëhet Kryetar i Presidiumit të Kuvendit Popullor. 21 mars - Ermal Mamaqi aktor, humorist dhe këngëtar 31 korrik - Edmond Kapllani, futbollist
  • Dërvishi: Altini Albano Bogdo: Elsi Merkur Bozgo: Hasimi Julian Deda: Shoku Armend Ermal Mamaqi Albion Gentian Zenelaj: Besi Robert Ndrenika: Ismeti Hajrie Rondo: Dhurata
  • . vazhdojnë të mbeten rolet e policit Florian Binaj The Shblsh Ermal Mamaqi Julian Deda dhe Gentian Zenelaj dhe psikologu dhc pacienti Romir Zalla
  • punuar si këngëtar i vetëm dhe gjithashtu me aktorin dhe këngëtarin Ermal Mamaqi me të cilin ka bërë disa këngë. Dr Flori bashkë me Landin dhe Mirin
  • Arbana Romir Zalla Tinka Kurti Florian Binaj Gentjan Zenelaj Julian Deda Ermal Mamaqi Sulejman Dibra Besart Kallaku Xhevdet Ferri Eni Cani Niada Saliasi Të
  • Qena aktor regjisor autor Ermal Rama Aktor, regjisor, autor, poet, 03 gusht 1978. Datelindja. Gentian Zenelaj aktor Ermal Mamaqi aktor Olta Daku aktore Lulezim
  • artistike, Ami u bë pjesë e një spektakli tjetër, së bashku me bashkëshortin Ermal Mamaqi Dancing with the Stars të cilin e ka prezantuar për tri sezone. Ermali