Back

ⓘ Denver eshte kryeqytet dhe qyteti me i madh i shtetit amerikan te Kolorados. Denver eshte edhe nje nga 64 Countet ne shtetin federal Colorado ne Shtetet e Bashk ..
Denver
                                     

ⓘ Denver

Denver eshte kryeqytet dhe qyteti me i madh i shtetit amerikan te Kolorados. Denver eshte edhe nje nga 64 Countet ne shtetin federal Colorado ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes.

                                     
  • John Denver ishte këngëtar i njohur amerikan, lindi më 31 dhjetor të vitit 1943 dhe vdiq më 12 tetor të vitit 1997 në një aksident duke pilotuar një aeroplan
  • spanjishtes dhe kuptohet ngjyrosur Në vitin 2000 Colorado ka pasur 4.301.261 banorë. Kodi postal i Colorados është CO. Kryeqyteti i Kolorados është Denver
  • Mall e dashuri : nga Devolli në Denver : shënime jete libër me autor Kadri Kadi dhe redaktor Demir Gjergji. Botuar në Tiranë nga Ada në vitin 2015
  • David Fincher lindi më 10 maj 1962 në Denver Colorado. Është një regjisor, producent filmi dhe aktor amerikan. David Fincher filloi 1980 si animator tek
  • shefi i Shërbimit të Sigurimit Federal të Federatës Ruse FSB The Denver Post - T - Bag s so glad to be bad Robert Knepper në IMDb Robert Knepper s
  • Limerick, Irlandë 2009 Amsterdam, Hollandë 2010 Girona, Spanjë 2011 Denver Shtetet e Bashkuara 2012 Tokio, Japoni 2013 Birmingham, UK 2014 Buenos
  • aktor spanjoll. Ai është më i njohur për interpretimin e roleve të Ricardo Denver Ramos në La casa de papel dhe Fernando Nano García Domínguez në Élite
  • Golden State Warriors për një vit. Më 24 shkurt 2005, ai shkoi në skuadrën Denver Nuggets për tre vjet. Më 11 korrik 2008, ai nënshkroi kontratë për katër
  • dy miq, njëri tregtar i vjetër malor i quajtur Mad Jack i luajtur nga Denver Pyle i cili shpesh ishte i paraqitur me mushkën e tij Number Seven dhe