Back

ⓘ Ringo Starr. Richard Starkey i njohur lindi me 7 korrik 1940 Liverpool te Anglise esht Kengtar,Kompozitor,Vokalist,Batrist etj. ka qen ne antar ne shum grupe te ..
Ringo Starr
                                     

ⓘ Ringo Starr

Richard Starkey i njohur lindi me 7 korrik 1940 Liverpool te Anglise esht Kengtar,Kompozitor,Vokalist,Batrist etj. ka qen ne antar ne shum grupe te njohura si grupi i rokut The Beatles ku ishte nje ndér antar e par te ketij Grupi po ashtu ai kontriboi si baterist ne Shum koncerte ndrkomtare dhe von sherbu e dhe si vokalist ne disa kenge te The Beatles ai esht i njohur me bashkpunimin me Pete Beast dhe John Lennon kompozuan disa Kengt te njohura.

                                     
  • Rosberg ish - ngasës në Formula 1 Nico Rosberg ngasës në Formula 1 Ringo Starr anëtar i Beatles Caroline Wozniacki dikur nr. 1 e tenisit botëror
  • 25 shkurt 1943 në Liverpool v. 29 nëntor 2001 në Los Angeles, ShBA Ringo Starr l. 7 korrik 1940 në Liverpool Për një kohë të shkurtër pjesëtarë të
  • Biljana Plavšić, politikane serbe nga Bosnja dhe Hercegovina 1940 - Ringo Starr muzikant anglez 1943 - Toto Cutugno, këngëtar italian 1981 - Omar Naber
  • John Lennon MBE 1965 - 1969 Jamie Oliver MBE 2003 John Parrott MBE 1996 Ringo Starr MBE 1965 Jimmy White MBE 1999 Mark Williams MBE 2004 Faqja zyrtare të