ⓘ Free online encyclopedia. Did you know? page 318
                                               

José Callejón

José María Callejón Bueno eshte nje futbollist spanjoll i cili luan me skuadren italiane Napoli ne Serie A dhe me kombetaren spanjolle si sulmues. Vellai i tij binjak Juanmi eshte gjithashtu futbollist dhe luan per Club Bolívar ne Bolivi. Ata te ...

                                               

José Manuel Pinto

José Manuel Pinto Colorado, i njohur si Pinto, lindi me 8 nentor te vitit 1975 ne Cadiz, Spanje, eshte futbollist spanjoll, portier ne ekipin futbollistik spanjoll FC Barcelona. Pinto, si futbollist fillimisht u angazhua nga Real Betis ne ekipin ...

                                               

Josef Martínez

Josef Alexander Martínez Mencia eshte nje futbolliste venezuelian i cili luan me klubin italian Torino ne Serie A dhe me kombetaren venezueliane si sulmues.

                                               

Joselu

José Luís Sanmartín Mato, ndryshe i njohur edhe si Joselu, eshte nje futbollist spanjoll i cili luan si sulmues per Eintracht Frankfurt. Joselu eshte lindur ne Stuttgart, Gjermani.

                                               

Josep Ayala

Josep Manel Ayala eshte futbolliste andorras i cili luan me klubin andorras FC Andorra dhe me kombetaren andorrase si mesfushor. Ayala me pare ka luajtur me FC Santa Coloma, US Luzenac dhe CD Binéfar, dhe beri debutimin e tij me kombetaren ne vit ...

                                               

Josep Gómes

Josep Antonio Gómes Moreira eshte nje futbolliste andorras i cili luan me klubin andorras Santa Coloma dhe me kombetaren andorrase si portier. Ai gjithashtu flet anglisht.

                                               

Josip Kuže

Josip Kuže, ishte futbollist dhe treanjer kroat i futbollit, ish-trajner i kombetares shqiptare te futbollit. Gjate karieres se tij futbollistike ka qene lojtar mbrojtes. Per here te pare ka luajtur ne Dinamon e Zagrebit nga viti 1971-1981, ku gj ...

                                               

Julian Green

Julian Wesley Green eshte nje futbollist amerikan i cili luan si anesor me klubin gjerman VfB Stuttgart ne Bundeslige, dhe me kombetaren amerikane.

                                               

Kévin Constant

Kévin Constant eshte futbollit guinean i lindur ne France i cili luan per skuadren italiane ne Serie A, A.C. Milan.

                                               

Kieran Gibbs

Kieran James Ricardo Gibbs eshte nje futbollist anglez i cili luan per klubin anglez Arsenal ne Premier League dhe me kombetaren angleze si mbrojtes i majte. Ai filloi karrieren e tij si profesionist me Arsenalinn ne vitin 2007, ku u bashkua pasi ...

                                               

Klodian Xhelilaj

Klodian Xhelilaj eshte nje futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Flamurtari Vlore ne Kategoria Superiore si portier

                                               

Krenar Alimehmeti

Krenar Alimehmeti eshte nje ish futbollist shqiptare dhe nje trajner. Shume tifoze e njohin ate si Krenar Zhubi. Si lojtare, gjate gjithe karrieres se tij ka perfaqsuar Tiranen qe me pare njihej si 17 nentori Tirana. Ai u emerua si trajner i Elba ...

                                               

Kristi Vangjeli

Kristi Vangjeli eshte nje futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Skenderbeu ne Kategorine Superiore dhe me kombetaren shqiptare si mbrojtes. Pozicioni i tij i preferuar eshte mbrojtesi i djathte, por ai mund te luaje mire edhe ne krah ...

                                               

Kujtim Majaci

Ai ka luajtur ne gjithe karrieren me Apolonia Fier duke zhvilluar 300 ndeshje ne lige dhe duke shenuar 174 gola.Deri me sot, majaci vazhdon te jete golashenuesi me i mire ne historine e klubit fierak.

                                               

Kushtrim Lushtaku

Kushtrim Lushtaku eshte futbollist kosovare i cili luan ne superligen shqiptare per skuadren FK Kukesi. Ai poashtu luan ne kombetaren kosovare.

                                               

Kushtrim Munishi

Kushtrim Munishi filloi karrieren e tij ne vitin 1990 duke bere paraqitjen e tij te pare per FC Prishtina ne moshen 17 vjeçare. Ai beri 5 paraqitje dhe shenoi nje gol ne 1990-91 Jugosllavine e Dyte Juglindore dhe nje shfaqje ne 1991-92 Lidhja e D ...

                                               

Kweku Turkson

Me 27 prill 2003, Turkson beri debutimin e tij per klubin AIK Fotboll ne ndeshjen 3-0 kunder Örgryte IS. Ai eshte lojtari me ri qe ka luajtur ne Allsvenskan pas Alexander Östlund dhe Tommy Stenborg. Ai beri dy levizje te tjera per AIK dhe luajti ...

                                               

Kyle Casciaro

Kyle Casciaro eshte nje futbollist gjibraltaras i cili luan me klubin gjibraltaras Lincoln ne Gjibraltar Premier Division dhe me kombetaren gjibraltarase si anesor ose sulmues.

                                               

Labinot Ibrahimi

Labinot Ibrahimi eshte nje futbollist shqiptar i cili luan me klubin Shqiptar Partizani Tirana ne Kategorine Superiore si mbrojtes.

                                               

Lasse Vibe

Lasse Vibe eshte nje futbollist danez i cili luan me klubin suedez IFK Göteborg ne Allsvenskan dhe me kombetaren daneze si anesor ose sulmues.

                                               

Leard Sadriu

Me 14 dhjetor 2017. Sadriu u bashkua me klubin Shkendija dhe nenshkroi kontrate tri vjeçare. Me 25 janar 2018, klubi konfirmoi se transferimi i Sadriut ishte i perhershem. Me 7 prill 2018, ai beri debutimin e tij kunder Renova pas ardhjes si zeve ...

                                               

Lejdi Liçaj

Lejdi Liçaj eshte nje futbolliste shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Flamurtari Vlore ne Kategorine Superiore si mesfushor.

                                               

Lek Kcira

Lek Kcira i lindur me 28 janar 1983 eshte nje lojtar futbolli kroat me origjine kosovare shqiptare. Kcira luan kryesisht si mbrojtes qendror dhe aktualisht luan per NK Medimurje ne kampionatin e Kroacise.

                                               

Leonit Abazi

Abazi ka luajtur me KF Drita ne Raiffeisen Superliga para se te zhvendoset ne Shqiperi per tiu bashkuar KF Skenderbeut ne vitin 2013. Ai luajti per here te pare per Skenderbeun kunder KF Laçi ne finalen e Superkupen e Shqiperise me 2013. Ne te nj ...

                                               

Libor Kozák

Me 2 shtator 2013, Kozák firmosi nje kontrate kater vjeçare me klubin anglez Aston Villa, ai zgjodhi fanellen me numrin 27. Me 14 shtator 2013, Kozák beri debutimin e tij me klubin ne humbjen 2–1 kunder Newcastle United. Nje jave me pas, ai regji ...

                                               

Lorik Cana

Lorik Agim Cana eshte nje futbollist shqiptar i cili luan me klubin e Nantes ne League 1 ne France dhe me kombetaren shqiptare si qender mbrojtes. Ai e filloi karrieren e tij duke luajtur si Mesfushor mbrojtes.

                                               

Luan Pinari

Luan Pinari lindi me 27 tetor te vitit 1977 ne Tirane, Shqiperi. Ai eshte mbrojtes i KF Partizani, skuader kua luan prej dy sezonesh. Pinari ka luajtur edhe 5 ndeshje me skuadren perfaqesuese ku ka shenuar edhe 1 gol.

                                               

Lucas Neill

Si nje te riu Neill luajtur ne Australian Institute of Sportive ne Canberra. Ne 1995, ai u be Millwall FC ne Angli. Nga viti 2001, ai u transferua ne Blackburn Rovers. Australianet e luajtur ne poziten e drejte mbrojtes. Ai u zhvendos ne janar 20 ...

                                               

Lucien Schaeffer

Lucien Schaeffer ishte futbolliste franceze i cili luante si portier. Ai ka luajtur edhe ne skuadren franceze ne Lojerat olimpike verore 1948.

                                               

Luis María Echeberría

Lindur ne Asúa, Biscay, Echeberría firmosi me Athletic Bilbao ne vitin 1961 ne moshen 21 vjeçare, nga skuadra e Shtetit Bask CD Baskonia, qe ne ate kohe ai nuk ishte lojtar i akademise se skuadres. Ai beri debutimin e tij me skuadren e pare dhe n ...

                                               

Lukas Spendlhofer

Lukas Spendlhofer eshte nje futbollist austriak i cili luan si mbrojtes per klubin austriak Sturm Graz ne Bundesligen Austriake i huazuar nga klubi italian Internazionale.

                                               

Manolo Jiménez Soria

Manuel "Manolo" Jiménez Soria eshte nje futbollist andorras i cili luan me klubin andorras FC Santa Coloma dhe me kombetaren andorrase si mesfushor.

                                               

Marc Pujol

Marc Pujol Pons eshte nje futbolliste andorras i cili luan me klubin andorras FC Santa Coloma dhe me kombetaren andorrase si mesfushor. Pujol ka shenuar dy gola me Andorren ne ndeshje kompetitive. Ai ka luajtur me UE Sant Julià ne Kupen Intertoto ...

                                               

Marcel Artelesa

Marcel Artelesa ishte futbollist francez i cili ka luajtur si mbrojtes. Ai ka luajtur edhe ne kombetaren franceze ne Kampionatin Boteror te Futbollit 1966.

                                               

Marcel Hernández

Me 23 dhjetor 2017. Hernández u bashkua me klubin e Superliges kosovare Trepça89.

                                               

Marco Benassi

Me 9 korrik 2013, Benassi u huazua zyrtarisht te Livorno, duke zgjedhur numrin 24. Me 17 gusht, Benassi beri debutimin e tij zyrtar me klubin ne Kupen e Italise ne humbjen 0–1 kunder Sienes. Ai shenoi golin e pare ne eliten e futbollit italian me ...

                                               

Marek Hamšík

Marek Hamšík eshte nje futbollist sllovak i cili luan me skuadren italiane Napoli ne Serie A dhe me kombetaren sllovake si mesfushor sulmues. Ai gjithashtu ka qene kapiten i Sllovakise ne Kupen e Boten 2010, ne paraqitjen e tyre te pare ne nje Ku ...

                                               

Mario Gómez

Mario Gómez García eshte nje futbollist gjerman qe luan si sulmues me klubin italian Fiorentina ne Serie A dhe per Kombetaren Gjermane te futbollit. Gómez u transferua tek Bayern Munich. Ky ishte nje transferim rekord ne BundesLige, pasi Gómez u ...

                                               

Mario Suárez Mata

Mario Suárez Mata eshte nje futbollist spanjoll i cili luan me klubin spanjoll Atlético Madrid ne La Liga si mesfushor mbrojtes.

                                               

Mark Bresciano

Mark "Marco" Bresciano eshte nje futbollist australian i cili luan per klubin e Al-Gharafa. Ai eshte nje mesfushor, por mund te luaj edhe ne krahe te sulmit dhe si mesfushor–sulmues. Qe ne moshen 19 vjeçare, Bresciano ka luajtur ne Itali me skuad ...

                                               

Marko Rog

Me 12 nentor 2014, ai beri debutimin e tij me kombetaren ne ndeshjen miqesore kunder Argjentines duke hyre si zevendesues ne minuten e 84 ne vend te Duje Čop.

                                               

Marsel Çaka

Marsel Çaka eshte nje futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar KF Tirana ne Kategorine Superiore dhe me kombetaren U–19 si portier.

                                               

Martí Vergés

Martí Vergés Massa, njohur zakonisht si Martín Vergés, eshte nje ish futbollist spanjoll. Gjate karrieres se tij ai ka luajtur me España Industrial dhe Barcelonen ku qendroi per 11 vite duke luajtur 188 ndeshje zyrtare. Ai ka qene gjithashtu lojt ...

                                               

Massimo Ambrosini

Massimo Ambrosini eshte nje futbollist profesionist italian i cili luan si mesfushor per skuadren nga Serie A, Fiorentina. Ai eshte i njohur per aftesite e tij ajrore, pasuese dhe nderhyrese. Ai ka qene i AC MIlan per 18 vite, duke qene edhe 4 vi ...

                                               

Matt Carragher

Matthew Matt Carragher ishte futbolliste angleze i cili ka luajtur 370 ndeshje per 12 vite ne Ligen e Anglise te futbollit. Ai vdiq me 29 dhjetor 2016 per shkak semundjes se kancerit ne moshen 40 vjeçare.

                                               

Mattia Cassani

Mattia filloi karrieren e tij ne skuadren e Juventusit gjate sezonit 2002-2003 ne Serie A dhe pastaj shkoi ne skuadren Sampdoria si huazim. Ne qershor te vitit 2003, Mattia shkoi ne Verona si huazim me alternative per ta blere per 800.000 euro. N ...

                                               

Mathieu Flamini

Mathieu Flamini eshte futbollist françez qe momentalisht luan me A.C. Milanin. Pozicioni i tij natyral eshte mesfushor mbrojtes, por mund te luaje edhe si mbrojtes.

                                               

Maximilian Arnold

Maximilian Arnold eshte nje futbollist profesionist gjerman i cili luan si mesfushor me klubin gjerman VfL Wolfsburg dhe kombetarja gjermane.

                                               

Mehmet Polat

Mehmet Polat eshte futbollist turk i cili per here te fundit ka luajtur per skuadren Mersin Idmanyurdu. Ai luan si mbrojtes ne qender, ai gjithashtu luan si mesfushor mbrojtes. Ai luajti ne skuadren Galatasaray S.K. gjate sezonit 2002-2003. Ai is ...

                                               

Mehmet Scholl

Mehmet Tobias Scholl u lind ne Karlsruhe me 16 shtator 1970 si Mehmet Yüksel, eshte ish futbollist gjerman aktualisht danas trener i junioreve te Bayern München. E ema e tij eshte gjermane, ndersa i ati turk. Karrieren e futbollistit e kereu ne s ...